• 1.K čemu slouží Správa posudků závěrečné práce?

  Aplikace umožňuje vytvářet posudky závěrečných prací přímo v ISu prostřednictvím šablon posudků jednotlivých fakult/kateder. Vedoucí/oponenti prací zde mohou také upravovat a ukládat svoje již dříve napsané posudky.

  Tip

  Vkládání posudků prostřednictvím šablon je dobrovolné, pokud nebudete chtít plnění posudků přes IS využívat, můžete do Archivu závěrečných prací vložit jakýkoli svůj posudek. Více o vkládání posudků v nápovědě Závěrečná práce – povinnosti vedoucího.

 • 2.Jak se do IS přidá šablona používaná na našem pracovišti?

  V IS lze vytvořit různé verze šablon posudků na přání jednotlivých kateder/ústavů tak, aby plně vyhovovaly jejich požadavkům (logo fakulty, jiný vzhled, jiný sortiment rubrik apod.).
  V případě zájmu zašlete vámi používanou šablonu posudku na adresu newtonis@fi.muni.cz. Vaše šablona bude převedena do ISu a dostupná v nabídce šablon pro jednotlivá pracoviště.

 • 3.Jak vyplním posudek?
  Do aplikace pro správu posudků závěrečné práce vstoupíte přes
  Informační systém Školitel

  Zde si vyberte studenta, k jehož práci chcete vyplnit posudek a klikněte na „Vytvořit posudek dle šablony“.

  1 Odkaz na správu posudků.

  Pokud jste dosud žádný posudek v této aplikaci nevyplňovali, vyberte si nejprve z nabídky šablonu, kterou chcete použít a klikněte na „Vybrat šablonu“. Vybírat můžete ze všech šablon nebo z šablon pracoviště závěrečné práce. Vámi vytvořené posudky pak najdete v sekci „Moje koncepty posudků“ a „Moje posudky již zavedené v archivu“. Pokud si z nabídky šablon vybere šablonu, kterou máte uloženou v konceptech posudků, můžete ji použít a předvyplnit údaji některého ze starších posudků, příp. otevřít pouze prázdnou šablonu.

  1 Volba pro výběr šablony posudku.

  2 Přehled vytvořených konceptů posudků.

  3 Přehled již zavedených posudků.

  V šabloně posudku vyplňte jednotlivé rubriky.

  1 Příklad vyplněného posudku.

  Jak bude posudek vypadat si můžete zkontrolovat kliknutím na tlačítko „Vytvořit náhled posudku“ (tisknutelná PDF verze). Posudek si můžete také průběžně uložit do sekce „Moje koncepty posudků“ nebo hotový posudek uložit do archivu.

  1 Zápatí posudku.

 • 4.Jak fungují koncepty posudků?
  Uložené koncepty posudků můžete využívat při psaní dalších posudků, nemusíte tak vyplňovat šablonu pokaždé znovu, ale pouze upravit již jednou vytvořený posudek.
  Vaše koncepty najdete v sekci „Moje koncepty posudků“, nachází se také ve složce /koncepty, dostupné přes aplikaci Můj web (ve formátu XML). Pokud chcete použít šablonu konceptu (i s předvyplněnými údaji) klikněte na možnost „použít“. Pro úpravu stávajícího konceptu posudku, klikněte na možnost „upravit“. Možnost předvyplnit šablonu údaji některého ze starších posudků se vám nabídne také pokud si z nabídky šablon vyberete již jednou použitou (a uloženou) šablonu.

  1 Možnosti práce s koncepty posudků.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na newtonis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.